By

Uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn

Z udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. W wydarzeniu tym udział wzięli mieszkańcy, członkowie Towarzystwa Przyjaźni Przemyśl/Paderborn z obu tych miast oraz Radni Rady Miejskiej i zaproszeni goście. Odsłonięcia tablicy dokonali wspólnie Heinz Paus Burmistrz Paderborn, Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Karl Ernst Neumann Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl. Podczas oficjalnego spotkania Prezydent poinformował Burmistrza Paderborn oraz gości z Niemiec o pomyśle nazwania jednej z ulic imieniem Honorowej Obywatelki Miasta Przemyśla Heidi Wernerus-Neumann.
W imieniu społeczności Partnerskiego Miasta za gest nadania rondu imienia Paderborn podziękował Heinz Paus. Dodał, iż jest to ważny symbol w budowaniu przyjaźni pomiędzy naszymi Miastami. Zapewnił, iż będzie ona kontynuowana i rozwijana o kolejne obszary.
Podczas międzynarodowej biesiady na przemyskim Rynku miał miejsce jeszcze jeden znaczący fakt. Na okręgu okalającym różę wiatrów została wmurowana tablica pokazująca kierunek i odległość z Przemyśla do Paderborn. Podczas odsłonięcia Prezydent poinformował, iż z czasem przybędzie tabliczek, które będą wskazywały kierunki i dystanse do wszystkich partnerskich miast.


Wspólne biesiadowanie sprzyjało wzajemnemu poznawaniu kultur, a także gastronomii i wyrobów regionalnych. Na stoiskach mieszkańcy mogli poznać typowe potrawy serwowane w Paderborn. Na scenie zagrały zespoły z Przemyśla i Paderborn. Jako Pierwszy zaprezentował się zespół PORT PRZEMYŚL, później zagrał zespół RENÉ MADRID Y SUS AMIGOS, grający muzykę inspirowaną rytmami latynoskimi. Na zakończenie zagrała LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW.

Translate »