By

Wielki Jubileusz 20 lat współpracy Przemyśla z Paderborn. 14 – 16 czerwca 2013

W piątek 14 czerwca 2013 w Przemyślu rozpoczęły się uroczystości dla uczczenia 20 lat współpracy partnerskiej Miast Paderborn w Niemczech oraz Przemyśla. Prezydent powitał przybyłych gości z Niemiec podczas spotkania w sali obrad przemyskiego ratusza i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w święcie. W spotkaniu udział wzięli również myśliwi z Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy zaprosili wszystkich do udziału w niedzielnej Gali Myśliwskiej.
W piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym.
Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. Podczas ponownego spotkania w przemyskim ratuszu Heinz Paus Burmistrz Paderborn oraz Robert Choma Prezydent Przemyśla podpisali aneks do umowy partnerskiej w ten sposób wyrazili chęć dalszej współpracy pomiędzy naszymi Miastami. Dwie dekady współpracy podsumowali prezesi Towarzystw Przyjaźni Przemyśl-Paderborn Karl Ernst Neuman oraz Leszek Krzywoń. Wręczone zostały również nagrody w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność konkursie. Otrzymały je: Anna Sielska, Małgorzata Korol oraz Agnieszka Wójcik. Celem konkursu było promowanie przyjaznych stosunków polsko-niemieckich, kreowanie świadomości europejskiej i popularyzacja wiedzy na temat różnych obszarów współpracy pomiędzy Przemyślem, a Paderborn. Pierwszy dzień zakończył koncert kwartetu smyczkowego Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu.

Translate »